top of page

Маловисківський міський парламент дітей

Маловисківський міський парламент дітей функціонує на базі Маловисківського ДЮЦ «Вись» до його складу входять представники шкіл нашої ОТГ.  У 2023 році було сформовано новий склад парламенту.

Найкращий спосіб пізнання демократії це набуття власного діяльнісного досвіду. Опанування старшокласниками навичками відстоювання власної громадянської позиції; створення моделі соціально-економічної взаємодії людей; надання досвіду політичних дискусій, особистої участі в соціально-вагомій діяльності; у взаємодії із соціальними інституціями, державними закладами та іншими формами соціальної практики; формування моделі громадянського суспільства на рівні гуртка, закладу – найбільш цінний практичний результат соціально-педагогічної технології, що є основою формування громадянської відповідальності в суспільстві.

Учнівське самоврядування як свідома та цілеспрямована діяльність особистості, спрямована на самостійне планування та здійснення власної діяльності, є особливою педагогічною технологією формування громадянських якостей особистості в системі демократичних відносин (самоврядування).

У парламенті є своя структура: голова парламенту, заступник, секретар. Відповідно до захоплень та інтересів діти поділені на різні комісії: культури, екології, спорту, освіти, преси та інформації. Займаються розробкою та реалізацією цікавих ініціатив і проєктів. Діти вчаться працювати в команді, ставити перед собою конкретні цілі та досягати їх. Це лідерська програма, яка передбачає постійне навчання.

Міський парламент підпорядковується Кіровоградському обласному парламенту дітей, до якого входять представники шкільного самоврядування – області. Для дітей це суперможливість розширити своє коло знайомств, обмінятися ідеями, проєктами та взяти участь в лідерських  освітніх програмах.

Протягом навчального року  представники міського парламенту беруть участь у  сесіях Кіровоградського обласного парламенту дітей. Зазвичай це триває декілька днів.  Це так звана молодіжна тусовка, де усі звітують про зроблену роботу, розробляють завдання на наступний міжсесійний період, а також слухають лекції, беруть участь у тренінгах, дебатах та інших сучасних формах роботи.   У самоврядуванні головні – ДІТИ. Координатори тільки спостерігають та інколи втручаються у їх діяльність, щоб їхні задумані проєкти були легальними, реальними і не суперечили Закону України.

Окрім сесій парламентарі беруть участь в Координаційних радах у міжсесійний період, а також у Школі лідерства – дистанційне навчання для юних політиків.

 

bottom of page